Jsou Lewis Hamilton a Nico Rosberg přátelé?

Váš Horoskop Pro Zítřek

Lewis Hamilton a Nico Rosberg měli jednu z nich nejvíce výbušná rivalita v moderní formule jedna a vždy se navzájem tlačili na hranici svých možností, ale byli přátelsky mimo trať?

je Johnny Depp Američan

Lewis Hamilton a Nico Rosberg nejsou přátelé, ale bývali v dětství . Poté, co se v roce 2013 připojili k Mercedesu jako spoluhráči, se stali hořkými soupeři a nezůstali těsně za nimi Rosberg odchází do důchodu z Formule 1 v roce 2016.

Držte se a dozvíte se více o jejich cestě a o tom, jak přešli od kamarádů na motokárách po protivníky Formule 1.

Přátelství z dětství

Zdálo se, že Lewis Hamilton a Nico Rosberg neměli během dětství mnoho společného, ​​kromě své lásky k závodění. Rosberg byl synem bývalého mistra světa Formule 1 Keke rosberg a vyrůstal v bohaté rodině Hamiltonův otec musel na podporu své závodní kariéry pracovat na více pozicích.

To jim nezabránilo být nejlepšími přáteli a stále jezdili na motokárách, když poprvé v roce 2000 se stali spoluhráči . Během závodů Mercedes Benz McLaren ve formuli A se Hamilton stal mistrem Evropy, zatímco Rosberg ukázal velký příslib.

Kde žije Lewis Hamilton?

Mluví Lewis Hamilton španělsky?

Vlastní Lewis Hamilton McLaren F1?

Ti, kteří je znali už v ten den, prozradili, že jsou vždy extrémně konkurenceschopní. Polský závodník Robert Kubica řekl, že dokonce měl závody jíst pizzu zatímco jejich starý šéf motokáry Dino Chiesa si je pamatoval jako zlomyslné malé chlapce.

Řekla církev Opatrovník často zůstávali vzhůru, jedli zmrzlinu a dělali nepořádek ve svém hotelovém pokoji. Popsal Hamiltona jako „rychlejšího řidiče“, zatímco Rosberg měl „vážnou stránku“ a přistoupil k závodění z analytické perspektivy.

Soupeři formule jedna

Lewis Hamilton a Nico Rosberg si navzájem znovu zkřížili cestu, když se stali spoluhráči po vstupu do týmu Mercedes v roce 2013. To by mělo být realizací jejich dětského snu, ale rychle se změnilo v živou noční můru.

Soudě podle čísel , dvě hvězdy Formule 1 měly úspěšný pracovní vztah. Během čtyř let jako spoluhráč měl Hamilton 32 vítězství, 55 umístění na stupních vítězů a dvakrát vyhrál mistrovství světa Formule 1, zatímco Rosberg odešel s 22 vítězstvími, 50 umístěními na stupních vítězů a jedním titulem mistra světa.

Jejich chování na trati však vyprávělo jiný příběh. Byli ve stejném týmu a soutěžili proti sobě ve stejnou dobu a ani jeden nechtěl usednout na zadní sedadlo.

Napětí mezi Hamiltonem a Rosbergem bylo každému zřejmé a také Šéf Mercedesu Toto Wolff přirovnal to k sopce čekající na výbuch. Podle něj byli oba „úplní řidiči alfa“, kteří se snažili vyhrát mistrovství světa, a to byl největší problém.

Formule 1 byla v tomto ohledu vždy problematická, protože spoluhráči stojí v cestě osobnímu triumfu toho druhého. Hamilton a Rosberg nebyli imunní vůči tomuto problému a jejich soupeření zahrnovalo vše od drsných slov až po srážky na trati.

Předseda týmu Mercedes Niki Lauda odhalen jejich smlouvy byly uzavřeny po fiasku na Velké ceně Španělska v roce 2016. To Rosbergovi nezabránilo vyhrát v té sezóně mistrovství světa Formule 1 a on oznámil svůj odchod do důchodu jen o pět dní později.

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu

Rivalita nikdy nezemře? @lewishamilton měl na očích @nicorosberg - a jeho krémový oblek - když stříkal @champagne_carbon v Monaku? . #MonacoGP # F1 # Formula1 # Rosberg #Hamilton #Mercedes

Příspěvek sdílený uživatelem FORMULA 1® (@ f1) 26. května 2019 v 10:18 PDT

Stále existuje naděje?

Rosbergův odchod do důchodu ukončil jeho spor s Hamiltonem. Navzdory mnoha incidentům, kterých se účastnili, neměl Hamilton pro svého přítele z dětství nic jiného než laskavá slova a řekl, že mu bude chybět jejich rivalita.

'Když jsem se připojil k tomuto týmu, byl tam Nico, o čem jsme mluvili, když jsme byli děti.' Bude to tedy velmi, velmi zvláštní a určitě bude smutné, že ho příští rok nebudeme mít v týmu, “ řekl britský závodník .

proč je alexa chung slavný

Dva šampioni Formule 1 již nejsou soupeři, ale jejich výrazně odlišný životní styl ztěžuje přátelství. V roce 2018 Řekl Rosberg že se chce „vrátit k lepšímu“ s Hamiltonem, takže možná pro ně přeci jen pořád existuje naděje.