Seznam vítězů Strictly Come Dancing - VŠECHNY minulé výherce od Stacey Dooley po Alesha Dixon

Váš Horoskop Pro Zítřek

Milovníci DANCE se naladí, aby sledovali Strictly stars, jak se vzpírají na tanečním parketu, a uvidí, kdo si ve finále odnese glitterbalovou trofej.

Přehlídka je ve vysílání od roku 2004 a za ta léta korunovala 18 vítězů.

Natasha Kaplinsky byla první vítězkou Strictly s Brendonem Colem

Kdo vyhrál Strictly Come Dancing?

2004 - Natasha Kaplinsky

První série přehlídky probíhala od května do července 2004, poté byla přesunuta na své nyní pravidelné podzimní/zimní místo.

Po boku Brendana Coleho - jednoho z mála profesionálů, kteří na výstavě zůstali po celou dobu - získala moderátorka Natasha první hlavní cenu poté, co porazila dalších sedm soutěžících.

Jejich tancem s nejvyšším skóre byla samba, která jim vynesla 37 bodů.

2004 - Jill Halfpenny

Jill Halfpenny vypadala odřeně, když byla korunována šampionkouZápočet: PA: Press Association

Jill Halfpennyová se zapíše do Strictly history jako vůbec první soutěžící, která vyhrála perfektní 40.

Tváří v tvář tvrdé konkurenci Juliana Claryho a Denise Lewisové Jill soutěž vyhrála a vyhrála třpytivý míč.

Byla partnerem profesionála Darrena Bennetta, který zůstal v pořadu až do roku 2009.

2005 - Darren Gough

Darren Gough přešel z kriketu na cha-cha a stal se třetím vítězem showKredit: zkontrolujte autorská práva

Darren Gough setřásl svou image drsného chlapa, aby se stal jedním z mála, kteří spolu s Lilia Kopylovou získali trofej Strictly.

Počínaje show s jedním z nejnižších skóre nebyl Darren nikdy nejlepším hráčem běhu show.

justin bieber píše své vlastní písně

Ve finále ho skóre rozhodčích dostalo na poslední místo za jeho konkurenty, ale diváci uvažovali jinak.

Zoe Ball se umístila na třetím místě, zatímco olympijský překážkář Colin Jackson byl na druhém místě.

2006 - Mark Ramprakash

Mark a Karen se stali pevnými oblíbenci po celou dobu jejich showZápočet: BBC

Když mu Karen Hardy ukázala cestu, hráč kriketu Mark se stal druhým ve svém sportu, který na tanečním parketu ukázal překvapivou schopnost.

V 9. týdnu se jim podařilo dosáhnout perfektního skóre se Sambou, tancem na I Go To Rio od Petera Allena, stejně jako sambou ve finále Hot Hot Hot.

Matt Dawson a Emma Bunton se umístili na 2. a 3. místě.

2007 - Alesha Dixon

Alesha Dixon natolik zapůsobila, že se stala soudkyníZápočet: BBC

Zpěvák Alesha a profesionální tanečník Matthew Cutler vtrhli k vítězství s řadou showstoppingových rutin včetně Cha Cha to Crazy in Love.

Po jejím vítězství, ona později se vrátila k sérii jako krátkodobý soudce, než se připojí k týmu v Británii má talent.

Ve finále porazili Matta DiAngela a jeho partnerku Flavii Cacace - přestože skončili jako pár, takže myslím, že každý zde vyhrál.

2008 - Tom Chambers

Tom Chambers získal vítězství s partnerkou Camillou DallerupovouZápočet: BBC

Tom ve finále porazil hvězdu S Club 7 Rachel Stevens po boku profesionální taneční partnerky Camilly Dallerup.

Herec Holby City nebyl běžeckým favoritem, ale navzdory skóre, které mu dali rozhodčí, zůstal po celou dobu v bezpečí.

Ukončil svůj běh v show provedením Foxtrot a Salsa - oba to byly nejnižší skóre proti jeho konkurentům - ale vyhrál bez ohledu na to.

2009 - Chris Hollins

Chris Hollins a Ola Jordan vyhráli šampionát v roce 2009Zápočet: BBC

Chris Hollins ve finále porazil mýdla Rickyho Whittleho, aby byl korunován na šampiona roku 2009.

Ve spolupráci s Olou Jordanovou, která od té doby show opustila a stala se hvězdou, vytvořila během svého působení blízké pouto.

Přestože byl Ricky nejlepším střelcem a dlouholetým favoritem, Chris's si získal domácí publikum, které ho přivolalo, aby ho zachránilo.

2010 -Kara Tointon

Kara a Artem byli pár do konce svého času v showZápočet: PA: Press Association

Bývalá hvězda Eastenders Kara obrátila ruku k tanci pro sérii 2010.

Ve spolupráci s Artemem Chigvintsevem (s nímž později měla vztah) se pár stal nezastavitelným na tanečním parketu.

Ve finále porazila Matta Bakera a Pamelu Stephensonovou s americkým Smoothem k Cry Me a River od Justina Timberlakea a valčíkem do If You Don't Know Me Now.

aaron rodgers dům Suamico

2011 - Harry Judd

Harry Judd vyměnil bubny za taneční parketZápočet: PA: Press Association

Hvězda McFly Harry Judd čelila tvrdé konkurenci Chelsee Healey a Jasona Donovana - s trojicí téměř VŽDY drželo přední příčku mezi svými konkurenty.

Díky americkému Smoothovi a argentinskému tangu ve finále si ale odnesl glitterbalovou trofej.

Po dobu soutěže byl spojen s Alionou Vilani.

2012 - Louis Smith

Louis a Flavis zářili, když vyhráli vyhledávanou trofejZápočet: BBC

Gymnastka Louis Smith a Flavia Cacace vyrazili k vítězství nad Kimberley Walsh a Denise Van Outen.

Přestože Denise získala devět z dvanácti týdnů nejlepší skóre, Louis si získal veřejnost a zvedl trofej.

Pro jejich závěrečnou show Rule The World od Take That získali perfektních 40.

2013 - Abbey Clancy

Abbey Clancy se umístila na prvním místě poté, co ohromila svými schopnostmiZápočet: BBC

kde donald Trump vyrůstal

Modelka Abbey Clancy ukázala, že je víc než jen hezkou tváří, která se v sérii 2013 zabila.

Pro show byla spárována s Aljazem Skorjancem a ve finále porazila Natalie Gumede a Susanna Reid.

Jednalo se o první ročník série finálových vystoupení profesionála Kevina Cliftona, ale ještě musí vyhrát.

2014 - Caroline Flack

Zesnulá Caroline Flacková nabrala kýžený GlitterballZápočet: Podklady

Pozdní Caroline, spolu s dlouholetým pravidelným Pashou Kovalevem, si odnesla první místo v seriálu série 2014.

Ve finále se utkala s popovými hvězdami Frankie Bridge a Simonem Webbeem a zvítězila.

Poté, co tato dvojice získala v semifinále první dokonalé skóre z celé série, přistála tato dvojice ve finále se svými výkony včetně showstopperu Angels od Robbieho Williamse tři dokonalá 40. léta.

Jejich komediální hit z Charlestonu do 50. let Istanbul (Not Constantinople) upevnil jejich osud a chytili se třpytivé koule.

2015 - Jay McGuiness

Jay McGuinness a Aliona Vilani zvedli trofej v roce 2015Zápočet: PA: Press Association

Jay, který našel slávu v boybandu The Wanted, ohromil publikum téměř okamžitě svou fantastickou prací nohou.

Ve skutečnosti byli diváci pobouřeni během filmového týdne tři týdny, kdy jeho nyní ikonický souboj s Misourlou od Pulp Fiction získal jen 37 bodů, protože podle porotců bylo na dokonalých 40 příliš brzy.

Spolu s partnerkou Alionou Vilani porazil herečky Georgia May Foote a Kellie Bright, aby si trofej sbalili.

Série byla Alioninou poslední a nechala show na vrcholu poté, co získala první místo.

2016 - Rudná Oduba

Ore Oduba zaujal svou fantastickou prací nohou na tanečním parketuZápočet: PA: Press Association

Ve spolupráci s Joanne Clifton zvedl sportovní moderátor Ore trofej poté, co porazil Louise Redknapp a Danny Mac.

Vítězství bylo pro Joanne ještě sladší poté, co se ve finále postavil hlava-nehlava se svým bratrem Kevinem.

Ukončili svoji sérii výher dvěma dokonalými partiturami a získali si publikum svými optimistickými tanci k písním, které zahrnovaly americký Smooth to Singin 'In the Rain a jive to Runaway Baby.

2017 - Joe McFadden

Joe a Katya nemohou úplně uvěřit, že vyhráli Strictly Come Dancing

Bývalý herec Svatého města se ukázal jako šokový vítěz patnácté série show.

Ve spolupráci s Katyou Jonesovou oba vyhráli, když porazili vítězku X-Factoru Alexandru Burkeovou, rozhlasovou moderátorku Debbie McGeeovou a bývalou herečku Emmerdale Gemmu Atkinsona.

Poté, co Joe zaznamenal nejvyšší skóre za pouhý týden v celé sérii, Joeovo nadšení a tvrdá práce ho přivedly do finále, kde si získal srdce a mysl fanoušků, aby zvedli trofej.

2018 - Stacey Dooley

Stacey a Kevin hrdě pózují s glitterbalovou trofejí Strictly Come DancingZápočet: BBC

Stejně jako Joe před rokem, Stacey byla pravidelně outscored některými z jejích kolegů celebrit, dosažení nejvyššího skóre od porotců za pouhý týden.

Její chemie s Kevinem Cliftonem však byla nepopiratelná a fanoušci brali energii, kterou předváděli při každém představení.

Novinářské ztvárnění Foxtrot a Paso Doble ve finále stačilo na to, aby ji viděl korunovat vítěze Strictly.

2019 - Kevin Fletcher

Kelvin a Oti pózují s trofejí poté, co se stali přísnými šampiony 2019

Kelvin Fletcher a taneční partner Oti Mabuse byli korunováni šampiony Strictly Come Dancing 2019.

Bývalá hvězda Emmerdale, která dříve hrála Andyho Sugdena v mýdle ITV, zpočátku nebyla ani součástí taneční soutěže BBC. Ale poté, co nahradil hvězdu Made In Chelsea Jamieho Lainga, vyrazil rozhodčím a fanouškům dech jeho ztvárněním Samby v prvním týdnu.

Bruno Tonioli dokonce zašel tak daleko, že představení popsal jako největší debutový tanec, jaký kdy na Strictly viděl.

Oti Mubuse vyhrála dva roky po sobě, když s Billem Baileyem získala trofej

2020 - Bill Bailey

Bill Bailey a Oti Mabuse byli korunováni za vítěze Strictly Come Dancing 2020.

Po vystoupeních HRVY se Maisie Smith a Jamie Laing, bavič Bill, 55 let, stali nejstarším soutěžícím, který si kdy odnesl trofej Giltterball.

mexický film jack black

Po skončení velkolepé devítitýdenní série hostitelka Tess Daly oznámila výsledek: „Okamžik, na který jsme všichni čekali ... Přísnými šampiony roku 2020 jsou Bill a Oti.“

Šampion Bill řekl: „Je to neskutečné, mimořádné a nádherné.

„Nikdy jsem si nemyslel, že se dostaneme tak daleko. Nikdy jsem si nemyslel, že se dostaneme do finále.